Strzelczyk/Waggoner Quartet

Maciej Strzelczyk i Mark Waggoner Quartet

Maciej Strzelczyk i Piotr RodowiczZespół zaprezentuje jazzowe aranżacje polskich utworów patriotycznych oraz utwory Fryderyka Chopina w jazzowych aranżacjach na instrumenty strunowe i perkusję. Nieobecność na scenie fortepianu będzie wyzwaniem, ale i atrakcją dla wszystkich melomanów kochających twórczość Chopina. W repertuarze odnajdą się nie tylko miłośnicy muzycy klasycznej, ale i jazzu.

Maciej Strzelczyk

Strzelczyk/Waggoner QuartetMaciej Strzelczyk to znamienity polski skrzypek, aranżer i kompozytor. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, m. in. wyróżnienie w kategorii debiut na festiwalu Jazz Juniors (debiut, 1983 r.), Złoty Smyczek na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta (1986 r.), Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej czy wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty festiwalu Jazz nad Odrą (z zespołem Set-Off). Jako leader grupy Set-Off otrzymał II nagrodę na festiwalu Jazz Hoeilaart w Belgii. Sześciokrotnie był uznawany przez magazyn Jazz Forum (w ankiecie Jazz Top) najlepszym skrzypkiem jazzowym w Polsce. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii Muzyk Jazzowy oraz Płyta Jazzowa. Współpracował z takimi muzykami polskiej sceny jazzowej jak: Kazimierz Jonkisz, Włodzimierz Nahorny, Sławomir Kulpowicz, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Marek Bliziński. W latach 90. koncertował m. in. z Robertem Irvingiem III, Philipem Catherine, Pierre Blanchard. Wraz z Tomaszem Stańko nagrał muzykę do filmu Pożegnanie z Marią.

Mark Waggoner

Mark Waggoner pochodzi z Los Angeles. Uczęszczał na Uniwersytet w Nowym Orleanie i Berklee College of Music w Bostonie. Współpracował z takimi artystami jak: Jack McDuff(organy), Buddy DeFranco(klarnet), Bob Sheppard(saksofon), Ron Stout(trąbka), Carl Saunders(trąbka), Don Menza(saksofon), Mike Fahn(puzon). Przez dziesięć lat byl członkiem grupy wybitnego perkusisty Erica Gravatt’a. Ma za sobą trasy koncertowe z takimi wokalistami jak: Freda Payne, Helen Reddy, Glenn Yarbrough. Można go usłyszeć m.in. na nagraniach wybitnego flecisty jazzowego Sama Most’a, basisty Henry’ego Franklina, grupy Bopsicle, perkusisty Kenny’ego Horsta, basisty Jay’a Younga, czy saksofonisty Dona Menzy. Mark Waggoner wykładał również w St. Thomas Middle School w Los Angeles oraz podczas warsztatów jazzowych w Northwoods Jazz Campus w Rhinelander w Winsconsin i Saddleback College w Orange County w Kaliforni.

Zespół wystąpi w składzie:

Maciej Strzelczyk – skrzypce
Mark Waggoner – gitara
Piotr Rodowicz – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja

Maciej Kądziela QuintetMaciej Kądziela QuintetJerzy MałekJerzy Małek Quintet feat. Andy Middleton
0k
TATTOOS
0
LOCATIONS
0k
SOCIAL MENTIONS
0
AWARDS
SAY HELLO, WE'RE HERE

GET IN TOUCH


Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

Address:

1232 Westley Ave Street
907 WP Theme, Webcreations907
99201-1 887-33

Phone:

1+(999)-323-0202
1+(777)-444-6565 FAX

Hours:

Mon-Fri 5am – 11pm
Sat-Sun 3am – 8am

[contact-form-7 404 "Not Found"]