Jerzy Małek Quintet feat. Andy Middleton

Jerzy Małek Quintet – Black Sheep

Jerzy Małek „Black Sheep” to autorski projekt trębacza i kompozytora. Zespół prezentuje muzykę, która jest fuzją wielu stylów muzycznych, połączonych ze sobą nieposkromioną jazzową improwizacją. Zespół zapowiada premierę płyty „Black Sheep” na jesień 2018 roku. Podczas koncertu będziemy mogli przedpremierowo posłuchać tego materiału.

Jerzy MałekW warstwie harmonicznej usłyszymy rozbudowane modernistyczne połączenia akordów tworzących wspólną narrację, której cechą charakterystyczną jest impresjonistyczne rozbudowywanie formy. Ta cecha pozwala łączyć elementy jazzu nowoczesnego z innymi gatunkami muzycznymi lub też ich elementami, które wprawne ucho rozpozna po chwili. Warstwa melodyczna to frazy, które można powtórzyć już po pierwszym przesłuchaniu, co powoduje że muzyka, pomimo swego wysublimowania staje się komunikatywna nawet dla niewyrobionego odbiorcy. I wreszcie warstwa rytmiczna, bardzo bogata, balansująca pomiędzy jazzem, hip popem oraz rockiem alternatywnym spaja cały projekt, tworząc wraz z resztą elementów swoistą kwintesencję tego stylu muzycznego.

Wraz z zespołem Jerzego Małka wystąpi jeden z czołowych saksofonistów amerykańskich, pochodzący z Nowego Jorku, gdzie tworzył przez blisko 20 lat, Andy Middleton.

Najnowszy projekt Jerzego Małka jest wydarzeniem wyjątkowym na polskim rynku aspirującym do wydarzeń tego typu w Europie zachodniej oraz USA zarówno ze względu na poziom artystyczny jak i koncepcję artystyczną.

Jerzy Małek o projekcie:

„Projekt „Black Sheep” wyznacza nowy kierunek w moich dotychczasowych poszukiwaniach muzycznych. Pozwala porzucić dotychczasowe uwarunkowania i podążyć po raz kolejny w nieznanym kierunku.”

Jerzy Małek

Trębacz, kompozytor, producent muzyczny oraz wykładowca akademicki, pracujący na Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytecie muzycznym im. Fryderyka Chopina W warszawie.  Urodzony w Elblągu w 1978 roku zaczął uczyć się na trąbce w wieku 13 lat grając w lokalnej orkiestrze dętej. Następnie rozwijał swój talent w toku edukacji klasycznej w Liceum Muzycznym w Elblągu a potem na studiach w Katowickiej Akademii Muzycznej, które ukończył z wyróżnieniem.

Wyróżnienia i nagrody

Jerzy Małek jest laureatem wielu nagród i wyróżnień zarówno w roli sidemana jak i  kompozytora. Należą do nich między innymi: Grand Prix na Jazz and Blues Musical Contest in Gdynia 1998, International  Jazz Contest Katowice 2000, Klucz do Kariery podczas Pomorskiej Jesieni Jazzowej 1999, Grand Prix na  Jazz Juniors 1999 gdzie uznany został za najlepszego solistę i kompozytora. Jerzy zdobył prestiżowe trzecie miejsce  w międzynarodowym  konkursie Jazz  Struggle 2004 w którym udział wzięli muzycy z całej  Europy a zdobywcą pierwszej nagrody został nominowany do nagrody Grammy amerykański trębacz Keyon Harrold.

Większość nagród i wyróżnień była wynikiem licznych konfrontacji jeszcze w czasie studiów muzycznych, jednak na rozpoznawalność Jerzy zapracował sobie kształtowaniem  własnego indywidualnego stylu gry oraz współpracą z ikonami jazzu polskiego takimi jak: Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Zbigniew Wegehaupt, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marcin Wasilewski, Staszek Soyka, Janusz Skowron, Krzysztof Herdzin, Eryk Kulm, Jarek Śmietana, Cezary Konrad, Michał Tokaj, Hanna Banaszak, Henryk Miśkiewicz, Adam Pierończyk, Maciej Sikała, Michał Miśkiewicz, Leszek Kułakowski, Marcin Masecki, Michał Barański i wielu innych.

Międzynarodowe uznanie zyskał dzięki współpracy z takimi artystami jak: Maria Schneider, Gary Bartz, Billy Harper, Ed Cherry, Al Mcdowell, Femi Temowo,Steve Logan, Dan Tepfer, Eric Allen, Ziw Rawitz, lucas Pino, Troy Miller, Mircea Tiberian, Andy Middleton i wielu innych.

Andy MiddletonAndy Middleton

Urodzony w Harrisburg w stanie Pensylwania, Andy uzyskał tytuł magistra kompozycji na University of Miami. Po prawie 20 latach na nowojorskiej scenie jazzowej przeniósł się do Wiednia w 2006 roku, gdzie jest profesorem kompozycji jazzowej, teatru jazzowego i saksofonu jazzowego na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki w Wiedniu.

Fantazyjna i odważna gra obejmuje niezwykle szeroki zakres ekspresji – od pełnych mocy brzmień po delikatne, czułe, liryczne, ale wciąż prowadzone po mistrzowsku i inspirujące, rytmy. Jego kompozycje są wyraźnie zakorzenione w tradycji jazzu, pomimo harmonijnych i nowoczesnych melodii, które stanowią dla nich idealną oprawę. Unikalne brzmienia jakie osiągnął jako muzyk, aranżer i kompozytor, doprowadziły go do współpracy z takimi ikonami jazzu jak: Ralph Towner, Kenny Wheeler i David Holland. Na długiej liście osób, z którymi występował czy nagrywał, pojawiają się m.in. takie nazwiska: Billy Hart, Maria Schneider, Richie Beirach, Renee Rosnes, Randy Brecker, Bob Mintzer, Bill Evans, Lionel Hampton, Bob Mintzer, Joey Calderazzo, John Abercrombie, Steve Rodby, Scott Colley i Adam Nussbaum.

Zespół wystąpi w składzie:

Jerzy Małek – trąbka i flugelhorn
Andy Middleton – saksofon
Radek Nowicki – saksofon
Aga Derlak – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Strzelczyk/Waggoner QuartetMaciej Strzelczyk i Piotr Rodowicz
0k
TATTOOS
0
LOCATIONS
0k
SOCIAL MENTIONS
0
AWARDS
SAY HELLO, WE'RE HERE

GET IN TOUCH


Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

Address:

1232 Westley Ave Street
907 WP Theme, Webcreations907
99201-1 887-33

Phone:

1+(999)-323-0202
1+(777)-444-6565 FAX

Hours:

Mon-Fri 5am – 11pm
Sat-Sun 3am – 8am

[contact-form-7 404 "Not Found"]